City break – jak wygląda weekendowe podróżowanie?

City break – jak wygląda weekendowe podróżowanie?

City break to bardzo modne dzisiaj pojęcie wywodzące się z języka angielskiego, które oznacza krótkie, kilkudniowe wycieczki za miasto. Najczęściej określa się nim weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejsc za granicą. Samodzielna organizacja takich wycieczek jest dzisiaj bardzo prosta i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Polowanie na tanie bilety lotnicze

Weekendowe podróżowanie stało się modne głównie dzięki tanim liniom lotniczym, które nie tylko znacznie rozbudowały siatkę połączeń między wieloma miastami w Europie, ale również zaczęły oferować promocyjne bilety po śmiesznie niskich cenach. Dzięki temu już za kilkadziesiąt złotych można dzisiaj znaleźć bilet do Mediolanu, Barcelony, czy Bukaresztu. W znalezieniu takich okazyjnych ofert pomagają specjalne portale internetowe, które często na swojej frontowej stronie prezentują całą listę promocyjnych biletów. Wystarczy wybrać kierunek podróży, sprawdzić czy pasuje nam termin, a jeśli tak, szybko zarezerwować bilet online.

Szukanie noclegów przez Internet

Dysponując już biletem lotniczym, można zająć się znalezieniem noclegu w miejscu będącym celem naszej weekendowej podróży. W tym również pomocny jest Internet, gdzie funkcjonuje już kilka portali z wyszukiwarkami najtańszych miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i hostelach na całym świecie. Jeszcze taniej nocleg można znaleźć na specjalnych portalach społecznościowych, w których noclegi oferują osoby prywatne udostępniające pokoje w swoich mieszkaniach i domach. Rezerwacja takich noclegów odbywa się całkowicie online – w wielu przypadkach trzeba jednak dokonać przedpłaty na konto lub dysponować kartą kredytową.

Zamiast przewodnika – aplikacja na smartfona

W Internecie znaleźć można niezliczoną liczbę blogów podróżniczych oraz portali turystycznych, z których można czerpać informacje o celu naszej podróży. Te warto przeczytać przed weekendową wycieczką, by dobrze zaplanować swój krótki pobyt w danym mieście. Natomiast na miejscu można wykorzystać specjalną podróżniczą aplikację na smartfona. Te najlepsze pozwalają szybko znaleźć najciekawsze atrakcje turystyczne w danej miejscowości, a także polecane restauracje. Wystarczy jeszcze włączyć nawigację w smartfonie i można bez żadnych tradycyjnych papierowych przewodników i map ruszać na zwiedzanie.

Szybka pożyczka na szybką wycieczkę

Cechą charakterystyczną city break jest spontaniczny charakter podróżowania, choć są oczywiście osoby, które swoje wycieczki planują z dużym wyprzedzeniem. Zwykle jednak decyzja o wyjeździe zapada w momencie znalezienia taniego biletu lotniczego lub pod wpływem chwili. W takich przypadkach często jedyną przeszkodą w realizacji planu podróży jest brak odpowiedniej ilości gotówki. Nawet korzystając z najtańszych ofert, na weekendowy wyjazd należy przeznaczyć co najmniej kilkaset złotych. Jeżeli nie ma się odpowiedniej sumy, zawsze można skorzystać z szybkiej pożyczki online. Dzięki niej braki na koncie można uzupełnić w kilkanaście minut całkowicie przez Internet, bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów. W praktyce taką pożyczkę od 100 do nawet 5000 zł można załatwić w piątek rano, a po południu już ze środkami na koncie można ruszać na weekendową wyprawę.5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *